Glamglow masky bych samozřejmě chtěla zkusit všechny. Jsem tedy potom zjistila, že v tomto setu asi nejsou všechny. Chybí třeba YouthMud nebo BerryGlow, ale to nevadí, stejně mě tyhle masky úplně nepřesvědčily, že bych si měla Glamglow začít hromadně kupovat. Taky trošku překvapivě je ve zkušební sadě pleťových masek přibalený pleťový krém, což mi došlo nehorázně pozdě, vlastně až v okamžiku, kdy jsem to chtěla na sebe namaskovat. No nic popojedem.
Na této sadě je fajn, že za docela hodně peněz, můžete ozkoušet sortiment Glamglow, aniž byste utratili docela o dost víc peněz za každé jedno balení. A je fakt, že ta reklamní masírka bývala jednu dobu docela silná a že jsem už několikrát některé z těch plných balení držela v Sephoře v ruce a přemýšlela, jestli ano, nebo ne. Takže nákupu sady rozhodně nelituji.
Tak se pojďme podívat, jaké ty vyhlášené masky jsou a kterou bych si třeba koupila v plném balení.
Glamglow Supermud maska
Tohle je základní a hvězdná a vůbec tvář značky v jílové masce. A je to až tak špatné, jak si dokážete představit. Při zmínkách o Glamglow mi na Instagramu vždycky někdo napsal, že tahle maska mu spálila obličej a že to bylo dost zlý. No a nedivím se. Tohle totiž fakt není úplně příjemné. Je to větrové a je to na obličeji cítit. V konzistenci jsou navíc jakési lístečky, nevím, k čemu to je, ale díky tomu se to dost blbě umývá.
Maska taky dost stahuje a vysušuje. Asi i vyčistí, ale zase nic moc mimořádného, fakt peníze raději investujte jinam než sem. A jako já byla víceméně v pohodě, jen mi maska nebyla na obličeji moc příjemná, ale věřím tomu, že citlivější, vlastně i normální, jakoukoliv jen ne tu moji hroší, asi tato maska dost na pleti podráždí a potrápí.
Verdikt: NE.
Glamglow Gravitymud maska
Gravitymud je slupovací maska, která by měla vyhlazovat a napínat pokožku. A teda klidně mě vyveďte z omylu, ale mě zatím každá jedna slupovací maska, kterou jsem kdy vyzkoušela, vyhlazovala a přechodně napínala. Z tohoto pohledu mi přijde naprosto zbytečné kvůli tomu kupovat plné balení za takovou cenu. Protože jako jo, vypíná to a vyhlazuje to, asi bych věřila tomu, že to připraví pleť na lepší aplikaci makeupu, ale tohle je služba, co vám udělá i levná slupovací maska Freeman z drogérie.
Na druhou stranu musím říct, že s touto maskou je sranda. Konzistence je klasická táhlá, jak to tak u slupovací masky bývá. Barva je ale krásně stříbně galaktická, mám doma i tu limitovanou růžovou verzi a tu mi závidí všechny desetileté holčičky v okolí. Maska pak na obličeji celkem dobře a rychle zaschne, jde snadno sloupnout. Z tohoto pohledu je to opravdu dost příjemná maska, prostě ty vnější znaky jsou wow a super je to, ale ty výsledky jsou tak průměrné, jak to jen průměrně jde.
Verdikt: MOŽNÁ.
Glamglow Thirstymud maska
Stejně jako mám chladný vztah ke slupovacím maskám, tak jsem podobně chladná i k těm hydratačním. Ty sice doma většinou mám, zatímco slupovacím se spíš vyhýbám. Ale stejně mi hydratační maska nějak nedokáže rozproudit krev.
A tato nebyla výjimkou. Prostě obyčejný hutnější krém, co se tak úplně nevsakuje, necháte působit, pak to setřete, nebo umyjete a jste jako namazaní. Jediný, co tedy bylo zvláštní, tak tahle hydratační maska je mírně až větrová a na obličeji až studí, což úplně nevím, k čemu to bylo. Jinak tedy žádný zázrak a nic, co by nezvládl dobrý hydratační krém. Hlavně u mé pleti, protože já problém s hydratací úplně nemám, ani nemám nějak extrémně suchou pleť. A sice postupem stáří dokážu ocenit hezky namazanou pleť, ale asi si stále myslím, že hydratační maska většinou neumí nic jiného než pořádná vrstva bambuckého másla nebo oleje.
Verdikt: NE.
Glamglow Powermud maska
Druhá varianta jílové masky se mi líbila o dost víc než Supermud. Vlastně když se nad tím zamyslím, tak toto je maska, kterou bych i byla ochotná si koupit v plném balení. Na pleti vysušuje jen maličko, nedráždí, přitom je ale dost čisticí, obsahuje v sobě mechanické částečky, je to jak nějaká drť trávy či co, a hezky to vyčistí a obrousí při umývá. Přitom tahle maska mi zasychala méně než Supermud, díky tomu se lépe umývala i lépe peelingovala. Výsledkem byla pak hladká, čistá a fakt viditelně revitalizovaná pleť.
Věřím, že i toto může být pro někoho moc. Jako asi jo. A rozhodně si myslím, že bych Glamglow nikdy nedoporučila nikomu s citlivější pletí. Ale tato verze mně osobně vyhovovala hodně a jo za plné balení bych se doma nezlobila.
Verdikt: ANO.
Glamglow Fleshmud brightening treatment
Rozjasňující varianta by byla docela příjemná. Ale stejně jako u těch jílových je tohle prostě moc. Dost to štípe a to já mám jakože fakt necitlivou a odolnou hroší kůži. Nejsem po tom nějak červenější ani výrazně podrážděná, ale abych řekla pravdu, tak na pleti mi to příjemné není. A protože ani taková síla u Glamglowů nestačila, tak jsou v tom ještě navíc zrníčka, to abyste si pořádně i mechanicky zapeelingovali, když už to budete konečně umývat.
Ono tak nějak prostě je to strašně povrchní maska. A ten povrch je moc. Zrníčka v tom jsou drsná a skoro to bolí při smývání. Po nanesení to štípe a dráždí a není to příjemné. Hezky to voní, to zase jo, ale dost silně. Prostě všeho je tam nějak moc. A když to smyjete… tak nakonec jak kdyby tam nebylo nic. Prostě výsledky fakt nic moc na to, jak velkou sílu to předstírá během používání a umývání.
Verdikt: NE.
Glamglow Glowstarter pleťový krém
Glowstarter není maska. Což jako se musím přiznat, že mi to při rozbalení vůbec nedošlo. Nedošlo mi to ani při focení, ani když jsem si ty masky nastěhovala do koupelny… vlastně mi to došlo až dost trapně pozdě. Ale při prvním použití jsem byla připravena a namazala to na sebe až ráno jako ranní krém.
Pokud mě sledujete pravidelně, tak myslím, že tam jsem svoji frustraci z tohoto krému sdílela. Pokud mě nesledujete až tak moc, tak dobrý, jsem to našla v jedné starší péči o pleť. A jo, je to delší doba, co jsem ten krém spotřebovala, ale přesně tak si ho pamatuji. Nechutně žvýkačkově převoněný, silikonová konzistence, základní hydratace, rozjasňující účinky k ničemu.
Verdikt: NE.
Upřímně: s odstupem času mi některé masky až tak špatné nepřišly. Tu základní černou (Supermud) i tu drsnější zelenou (Powermud) bych si třeba i ve slabší chvilce koupila v plném balení. A tu Powermud možná i v silnější než slabé chvilce. Ale ten krém? A asi ani nechci vědět cenu, bude předražená a škaredá za pět dílů silikonu a jednoho dílu třpytek, či co to tam bylo… prostě ne, se by moje peníze dobrovolně nešly.
Na závěr bych pak ráda ještě dodala jedno. Ty masky jsou dost povrchní. Takové pozlátko na efekt. Snad všechny jsou navoněné a to docela dost, sladce a ovocně. A chápu, že podle vkusu to někomu bude třeba vonět, jinému (třeba mně) to úplně vonět nebude, ale to nemění nic na tom, že takhle přehnaná parfemace je v kosmetice spíš na škodu. Dobrého neudělá nikdy nic, spíš může spoustu věcí zkazit. Masky jsou taky hodně efektové, hezky vypadají, voní, na první namazání něco dělají… ale dlouhodobé efekty jsou nulové. Jsem ochotna je přiznat u Powermud, ale nic dalšího mě při delším používání moc neohromilo.
Konzistencí jsou masky takové, jak se dá předpokládat. Ty jílové čisticí jsou spíše hutnější, přijde mi, že Powermud byla o chloupek lehčí, klasická Supermud černá spíš krémověji hutná. Rozjasňující byla gelová, hydratační taky gelová. Slupovací a vypínací Gravity byla hodně vazká.
Následující swatche jsou v pořadí: Super – Gravity – Thirsty – Power – Flesh. Poslední vpravo je krém Glowstarter.
(*koupené na SpaceNK)
1 thought on “Glamglow masky: ANO, nebo NE”