Tato maska je docela legendární. Nebo alespoň já ji tak vnímala, když jsem ji kupovala, když jsem ji doma asi půl roku skladovala a když jsem ji poprvé vyzkoušela. Musím říct, že na první použití mě to nezklamalo, bylo to jen prostě jiné. Klidně bych Tariku i označila za legendární. Tarika na akné má ale jak dobré, tak i špatné stránky
Po dlouhé dlouhé předlouhé době mám tu maska prostě ráda. Tento článek je původně ze září 2014, tedy je to osm let starý článek. A já mám masku stále doma, když je třeba, tak ji používám, protože prostě vím, že svou práci spolehlivě odvede. V následujícím textu najdete nejdříve moji původní recenzi, starou osm let. A pak i aktuální update, neboli jak to mám s Tarikou právě teď.
Co je to Tarika
Takže co to vlastně Tarika je. Je to směs drcených ajurvédských bylin a minerálů, které by měly působit na aknózní a problematickou pokožku. Slibují mnohé, nejen zbavení akné, ale také třeba i podpoření regenerace, zahojení pleti a vyhlazení jizviček nebo jiných stop po akné.
Ale taky od vás něco Tarika chce, aby prý mohla působit naplno, chce, abyste se neumývali ničím jiným, ideálně se ani ničím nemazali a celé to nejspíš zakončili nějakou zdravou stravou a životním stylem. A tak vůbec, znáte to ne, jak ty rady bývají, akné se prostě zbavíte, když začnete jíst hodně zeleniny.
Jak Tarika na akné funguje
Dobrý je, že Tarika se fakt snaží. Když ji nanesete na pleť, chvíli to nedělá nic. A pak to začne štípat, klidně i pálit. Mně se to třeba líbí, zbožňuji masky, co mají tento efekt, protože pak mám fakt pocit, že na té pleti něco dělají. A Tarika se snaží, pupínků se dělá míň, už vzniklé dokáže třeba i regulovat. Ale funguje to jenom na takové ty neškodnější, na nějaké podkožní hluboké boláčky mi přišlo, že byla i Tarika krátká.
Blbý je, že Tarika trošku dráždí pleť. Jakože moje pleť vydrží hodně, ale po smytí Tariky jsem občas červená jak šuplík zásobních nosů u klaunů v maringotce. Trošku taky blbý je, že Tarika vysušuje a k tomu všemu ještě doporučuje, že prý nemazat. No nebudu lhát, vyzkoušet jsem si to chtěla, přece jenom moje zkušenosti s nemazáním jsou docela dobré… takže jdeme do Tariky.
Konzistence a tak
Co se mi na Tarice líbí je konzistence. Lehce jde smíchat s vodou, opravdu dobře se nanáší a dokonce se i lehce smývá. Jen tedy pozor: kde to pořádně neumyjete, tak to pak zasviní bílý ručník. Ale jde to v pohodě vyprat, takže zase dobrý.
Spolu s maskou dostanete i návod, který byl docela dlouhý. Podle návodu máte snad půlku lžičky smíchat s vodou a nechat působit minimálně půl hodiny. No řeknu vám, že půl lžičky je docela málo, musíte to pak namíchat hodně řídké, aby to vyšlo na celý obličej. Takže jsem spíš míchala lžičku, to mi přišlo tak adekvátní množství.
Pravdou ovšem je, že čím méně Tariky jsem si na obličej dala, tím míň červená jsem pak byla. Tarika na obličeji zasychá a docela to tahá, pak mírně popraská a pak už tam prostě jen tak čeká na umytí. Přijde mi, že maximální účinky to musí mít už po zaschnutí, takže třeba po čtvrt hodině, ale nechávala jsem to v rámci možností klidně i déle než půl hodiny.
Návod říká: nemýt nemazat
Protože jsem líná, tak jsem si naordinovala Tariku večer, jako masku a v podstatě i čistící gel. K tomu jsem pak nepřidala nic, takže ráno jsem se nemyla, chodila jsem celý den jen tak (i bez makeupu) a večer to všechno smyla vrstvou Tariky, kterou jsem nechala působit asi půl hodiny. Na noc jsem se nemazala. První den byl v pohodě. Asi to tahalo, ale jenom chvilku, moje pleť až tak mazat nepotřebuje. Druhý den to po smytí tahalo trošku víc, ale nelekla jsem se.
Třetí den to nebylo dobré vůbec, po smytí Tariky jsem byla celá červená a fakt jsem si říkala, že kdyby někdy… tak zrovna teď bych se fakt ráda namazala. Čtvrtý den to nebylo dobré už ráno a večer po smytí Tariky jsem to prostě nevydržela a namazala se. Moje pleť to velmi uvítala. Takže tolik asi k používání Tariky přesně podle návodů. Jo a navíc celé tohle trápení zas až tolik výsledků nepřineslo, že bych zaznamenala třeba zvýšenou regeneraci nebo výrazný úbytek pupínků… no to ani omylem. Vím, že čtyři dny na posouzení je krátko, ale já bych to fakt dýl takhle na hardcore nedala.
Jinak tento návod jsem v novějších balení neměla. Taky u té původní recenze návod vzbudil řadu emocí, že prý se rozhodně Tarika nemá používat často, prý jen jednou týdně. A taky, že se normálně můžu po použití namazat, že přece v návodu se nic nepíše o nemazání. No můj návod v tom úplně první balení říkal něco jiného. Jestli je teď nějaký aktuální návod, tak ten už jsem nedostala.
Tarika ano, nebo ne?
Takže Tarika no. Co s ní? Líbí se mi a dál ji používám asi tak jednou týdně. Trošku mi ale přijde, že čistý neem na mně má stejné účinky, jen bez toho začervenání pleti. Tarika se ale snadněji používá a dělá méně bordelu, takže v souboji Tarika – neem je to asi nerozhodně. Nemám ovšem pocit, že by byla Tarika nějak úžasná a jedinečná, pokud bych si měla vybrat jenom jedno, bych si spíš koupila čistý neemový prášek. Naštěstí si jenom jedno vybrat nemusím, alespoň zatím mě k tomu nikdo nenutil, takže kupovat asi budu obojí.
Určitě bych Tariku spíš nedoporučila pro suchou pleť. Ale zase si myslím, že třeba takové mladé mastné pleti, co se právě probudila do puberty by tohle mohlo pomoct hodně! Jakože víteco, na takové ty jemné povrchové projevy to funguje fakt pěkně.
*Tariku jsem tenkrát koupila v biooo.cz, dneska už je hůře dostupná, nejlépe, když si prodejce, co ji má zrovna na skladě, vygooglíte
Edit 2022 aneb Tarika po osmi letech
Dlouhou dobu jsem Tariku nepoužívala. Byla hůře dostupná a já ji vlastně až tak moc nepotřebovala. Jako primární masku na pupínky jsem měla Problem Solver a ten mi stačil dostatečně. Dokonce bych řekla, že je i lepší. Ale po delší pauze jsem sáhla znovu po Tarice a musím přiznat, že je to stále dobrý. A že si myslím, že Tarika má u mě stále svoje místo.
Po těch letech souhlasím vlastně s celou recenzí. Jo, může to vysušovat, taky je to dost dráždivé a můžu to umývat celá červená. Ale taky to úplně super funguje na podnícené boláčky, na větší akné i na ucpané póry. Na černé tečky bych to asi spíš nedoporučila, to mi přijde, že má dost malé účinky. A na velké podkožní boláky jsem to kdysi nedoporučila a teď vlastně nevím… takové už pár let nemám, takže to nedokážu zhodnotit. Ale na všechny ostatní problémy s akné to používám ráda.
Taky jsem teď o osm let starší. A vlastně mi ta maska ničím nevadí. Možná mírně vysušuje, ale můžu ji použít jednou týdně a nemusím se po ní mazat. Jo tahá to, ale když jdu hned spát, tak se to během noci ztratí. Asi bych Tariku nemohla používat každý den jako kdysi, ale moje pleť to ani nepotřebuje. Takže ji používám ráda i teď po letech a nejspíš ji dlouho ještě používat budu. A jedno balení Tariky koupíte třeba za méně než tři stovky, pokud trpíte dlouhodobě na akné, myslím, že tato maska za vyzkoušení stojí.
3 thoughts on “Tarika: takový malý zázrak na akné a pupínky”