Pamatuji si to jako včera. Jak moc jsem měla tento olej ráda a jak moc mi vyhovoval. A řeknu vám to hned na začátek, toto je starý článek. Vlastně ani nevím, proč ho přenáším, protože tento olej se už podle všeho nevyrábí. To si taky pamatuji. Jak jsem si ho chtěla koupit znovu, ale on už nikde nebyl. Víte ale co, na iHerbu jsem teď objevila, že místo toho mají asi náhradu. A nemá to úplně stejné složení, vlastně to má úplně jiné složení (není v tom retinol a o tom bude spousta písmenek dále), ale já teď tu náhradu chci. A tak jsem si ji koupila. Takže pro tu referenci, pro můj pocit, pro mou povrchní potřebu… si dneska můžete přečíst článek, který vám bude úplně ale úplně k ničemu.
Sukin Purely Ageless Botanical Hydration Booster v původní recenzi (9/2017)
Tohleto olejové sérum je tak neskutečně marketingově nedostatečně komunikované, až to ani není možné. Nechápu to, fakt ne. Jako sakra, když už si dáte tu práci, že dáte do produktu retinol (a to vůbec není běžná praxe, z olejů to má tak každý možná padesátý, možná stý), tak to kurva prostě také komunikujte. Však retinol je jedna z mála látek, u které je vědecky dokázáno, ne jedna paní povídala u pátého piva, ale vědecky dokázáno, že to funguje jako antiaging.
Takže vy si sice dáte tu práci a nějaký ten retinol do toho vrazíte, protože víte, že je to dobré… ale pak to nazvete hydration booster? Jakože cože kdože proč? A víte, že retinol nehydratuje, takže tím vlastně poukazujete pouze na přítomné oleje… a to umí každá druhá přírodní značka dobře a každá první to taky dělá, i když špatně.
Takže pravidlo číslo jedna: když už do toho vrazíš retinol, tak to náležitě prodávej. Žádná hydratace, ale maxi účinný zázrak pro nekonečně mladou pokožku. A ono to navíc u tohodle Sukin oleje i docela funguje, o to víc ten zmršený marketing zamrzí.
Olej s retinolem
Pak je tam ještě druhá stránka… totiž jako kdyby si značka ani neuvědomovala, že retinol do oleje dala. Olej doporučuje používat dvakrát denně, o opalovacím krému ani zmínka, ani povídání o pozitivních nebo vedlejších negativních účincích retinolu. Prostě retinol tam ve složení je, ale raději ho zamlčíme a budeme se chovat, jak kdyby tam nebyl. Hodně zvláštní.
Přitom ale ty retinolové účinky tam jsou. Já je vidím a rozhodně to tento olej staví o stupínek výše v pozitivním efektu na mou pleť než všechny další oleje, které jsem na sebe letos namazala. Prostě jsem ráno tak nějak regenerovanější, rozjasněnější, sjednocenější, vyspanější, mírně vyžehlenější. Účinky jsou opravdu až nenápadné a jemné, ale v porovnání s jinými oleji jsou prostě tak nějak moje rána po Sukin lepší a hlavně hezčí.
Olej je na základě jojobového, mandlového a arganového oleje. Jako asi nic mimořádného, hlavně ta jojoba trošku zamrzí, ji totiž považuji za naprosto nevýrazný základní olej, který se mnou v čisté podobě nedělá prostě nic. Ale jako základ je to funkční složka. Ještě se zastavím u arganového, který mám opravdu ráda, co se týká účinků, opravdu nerada, co se týká konzistence. Je na mě moc hutný, ulepený a připadám si po čistém arganovém tak nějak upatlaná. Na druhou stranu ale hezky regeneruje. Tady v Sukinu je ho namícháno nejspíš tak akorát, protože v konzistenci mě neruší, ale účinky to nějaké podle mě má.
No a konzistence je hodně lehká a rychle se i vsakuje, tohle určitě patří k těm lehčím na poli rostlinných olejů a směsek. Barvou je olej lehce do oranžova.
Co dělá dobrý olej dobrým olejem
V čem je ale kouzlo Sukin oleje, tak to jsou látky přidané do té základní olejové směsky. Kromě retinylu palmitate je tam i extrakt z helichrysum italicum (kterému se říká česky nesmrtelka… a to je pěkná přezdívka pro antiaging bylinku ne?) a z rozmarýny, pak ještě esenciální oleje z růže a ylang ylang. Nějak to jako úplně nevoní v oleji, vůně mi připomíná něco jako špinavý plast, jen hezčí. Ale účinky jsou pro mě prostě nej. Dokonce jsem olej používala opravdu místo retinolů celé léto. A není to to samé, silnější retinoly jsou tak nějak lepší a mají výsledky taky lepší. Ale zase na druhou stranu to nebylo ani úplně marné a pomalu jsem se do oleje zamilovala, den po dni a bylo to.
Vzhledem k tomu, že retinolové oleje jsou hodně populární všude možně a že za takový retinolový olej je spousta lidí ochotna dát tříměsíční kapesné, jsou totiž prostě v dnešní době in. Ať už Luna od Sunday Riley, nebo jiné eňo ňuňo vymazlené a vyhypované oleje s náležitou cenovkou… no tak si prostě myslím, že tato nenápadná a vlastně tak nějak malá alternativa od Sukin si docela určitě zaslouží víc pozornosti. Moji už má, včetně mého srdce a pleti a vlastně i všeho okolo. Sukin retinolový olej tak nějak milujeme každým pórem.
Jo a tedy ještě menší připomínka k balení. Líbí se mi hodně a kapátko je fakt stylové. Bohužel se jeho dlouhé prsty zastavily v poslední čtvrtině balení, jak je vidět doufám alespoň trošku na fotce. Hromadu oleje jsem tak musela přelít a manipuluje se mi s ním všelijak, jen úplně bez problémů jsem to zatím bohužel nezvládla. Takže jo, olej milují všechny moje póry, ale to balení by chtělo přebalit. A to včetně popisků, že ano.
(*koupené na mypure tenkráte v akci 30%)
(původní článek 9/2017)
1 thought on “Sukin Purely Ageless Botanical Hydration Booster: některé oleje jsou lepší než jiné”