Největší problém obou těchto masek vám povím hned. Je to totiž to jméno. A opravdu nechápu, jak to mohli v Lushi maskám udělat. Proč se stejně jmenují dvě masky, které jsou tak diametrálně odlišné, že to snad ani není možné. Jako jo, jednu si oblíbíte, tak zkusíte i tu druhou verzi, protože si říkáte, že je to to samé, ale třeba lepší… a boom ho, vypadá to stejně, jmenuje se to stejně, když to kvoká, je to slepice? Ale stejné to vůbec není.
Mask of Magnaminty original
Originál této zelené masky byla moje první věc od Lush. Pamatuji si, že jsem tenkrát byla ještě bezdětná. A že Lush tak nějak tenkrát zrovna přišel do Česka, ale že jsme stejně všichni objednávali v UK, protože to bylo levnější a jednodušší než jezdit do jediného obchodu v Praze. Taky si pamatuji, že tenkrát měli v Lush normálně přehledný web, na kterém jsem se bez problémů orientovala a kde jsem hned našla, co jsem potřebovala. No vidíte a všechno toto je pryč, podle toho bezdětného bych si tipla, že tuhle masku jsem poprvé vyzkoušela před 15 lety. A milovala jsem ji, protože tenkrát o ní pověst vůbec nelhala.
Říkávalo se jí shrekova maska, myslím, že to mělo něco společného se zelenou barvou. A taky s tím, že je to fakt ultra čisticí bahno, co má svou sílu a hned tak něčeho se nelekne. Upřímně… mám pocit, že současná verze je o něco jemnější, než si to kdysi pamatuji. Nebo je možné, že jsem to kdysi používala v silnější vrstvě a nechávala víc uschnout? Každopádně toto je klasická jílová maska, na pleti usychá, může to až zabolet a jde to docela špatně umýt.
Neklasicky má v sobě i celkem drsná zrníčka, takže při smývání dělá super peeling. Výsledkem je hodně hladká a hodně čistá pleť, v tom nemá maska konkurenci. Bohužel bych řekla, že suchou nebo citlivou pleť to může dost podráždit a při delším hodně pravidelném a častém používání to asi může vysušovat i normální nebo mastnou pleť. Mně to nikdy nevadilo, na moji pleť je tato originální verze jako dělaná. Kamarádila jsem se s ní jako mladá a perspektivní, kamarádím se s ní i jako matka v krizi středního věku.
Proto jsem taky měla dost velká očekávání od samokonzervační verze. Při popisu mi to přišlo jako super vytuněná verze původní, ale navíc s medem a mnohem víc vhodná pro sušší a starší pleť. A med já na pleti fakt hodně ráda.
Mask of Magnaminty samo-konzervační verze
Samokonzervační verze je odlišná hlavně v tom, že je v tom med. A med já mám opravdu hodně ráda, takže jsem tuto verzi fakt chtěla moc vyzkoušet. A trvalo mi až moc dlouho, než jsem se k ní dostala, přijde mi, že samokonzervační verze je na trhu snad tak osm let? Klidně mě opravte, možná mi už paměť úplně dobře neslouží. Ale dobrá zpráva je, že jsem se k tomu dostala a vyzkoušela. Špatná zpráva je, že to za to čekání a těšení úplně nestálo. A že mám tu původní verzi raději, i když v ní není med.
Medová verze na pleti neusychá. Díky tomu maska ztrácí vysušující schopnosti, dokonce mi přijde taková jemná a jak pohlazení i pro suchou a nějakou napnutou pleť. Bohužel ale maska téměř úplně ztrácí jak svoje peelingové vlastnosti, to by se ještě dalo odpustit, ale především ztrácí i své čisticí schopnosti. Celkově tak vznikla úplně nová maska, která je vhodná spíš pro suchou a citlivější pleť, tedy pokud dobře snáší med.
Rozdíly v masce jsou navíc vidět už na první pohled. Originální verze (na dvou fotkách nahoře je to první foto) je viditelně hutnější a sušší, hůře se nanáší, je hustší a méně matlavá. Oproti tomu medová verze (to druhé foto) je mokřejší, nanáší se taky docela špatně, ale je to tím, že se až nechce roztírat, protože více drží u sebe, i když je tekutější, asi jako když roztíráte želé a někde vám prostě kousek želé zůstane v celku. V piksle je medová verze viditelně s tekutější složkou, hmota není úplně kompaktní a zůstávají tam občas zbytky tekutiny.
Rozdíly jsou pak i jasně vidět na pleti, viz další dvě fotky. Originální verze: zcela zasychá a špatně se z pleti umývá. Je tmavší při nanášení a postupně ještě více tmavne, jak usychá. Oproti tomu medová verze: světlejší, na pleti vůbec neusychá, maximálně po hodně dlouhé době a spíš se to k pleti jen tak přilepí a v podstatě celou dobu na pleti vypadá stejně. Peeling je silnější u originální verze, protože ta více přilne a hůře se umývá. Pleť je hladší po originální verzi, po té medové je jak po medu, hladká, ale jakoby namazaná a s povlakem.
Jaké jsou tedy obě Mask of Magnaminty
Medová verze není špatná. Vůbec ne. Jen tedy, když medová, tak já osobně bych asi dala přednost spíš čistému manuka medu než této zelené masce. Přijde mi, že ten má o dost větší čisticí schopnosti, hlavně super funguje na akné a pupínky, stejně tak i na černé tečky. Tahle medová MoM od Lush tak dobrá není a čistý med je někde o třídu víš.
O třídu lepší na různé neplechy je i ta originální verze, kterou bych si klidně koupila znovu. Teď jsem si ji koupila omylem ve větším balení. Nejdřív mi to bylo trošku až líto, že jsem si nevšimla a že mi mohla stačit jen ta polovina. Teď jsem ale ráda, protože mi maska připomněla, jak moc ráda jsem ji měla. A jo pořád si myslím, že v takové té čisticí síle jílu na tuhle masku hned tak něco nemá.
Medová verze ve své podstatě vlastně není špatná, ale když se to jmenuje stejně, tak jsem čekala i stejné nadšení. To se u mě bohužel nedostavilo a v tomto případě bych opravdu dala přednost čistému medu. Medová MoM mi přijde zbytečná a k ničemu.
(*obě MoM koupené u lushcz) (článek z archivu 4/2021)
3 thoughts on “Lush Mask of Magnaminty, aneb když se to blbě jmenuje”