Oskia je pro mě víceméně dost předražený hype. Vyzkoušela jsem toho docela dost a bohužel velká část toho byla sice příjemný produkt, ale bez žádných speciálních účinků, ale zato s docela vysokou cenovkou. Jo Oskia má příjemné produkty. Třeba Perfect Cleanser je prostě úžasný a dost jsem si to užívala. Taky Bedtime Beauty Boost byl hodně dobrý. Jenomže pak mám doma pořád renesanční čisticí gel a ten je „už-to-doma-nechci-proč-mi-to-pořád-někdo-dává“.
Taky jsem vyzkoušela jejich oleje/séra, jako třeba to renesanční a restorační a Get Up and Glow… a ani jedno z nich prostě s mou pletí neudělalo nic signifikantního, což vzhledem k ceně je spíš průser než průměr. Takže tak nějak to mám s Oskia. A tahle tekutá maska bohužel spadá nějak tak spíš k té mínusové kategorii. Nějakou práci to udělá, ale neposadím se z toho na zadek. A prostě dokážu sehnat tekutý peeling za zlomek ceny, který odvede klidně i dvakrát víc práce. Takže tak, pojďme si to rozebrat blíže.
Jaká je tekutá maska od Oskia?
Oskia Liquid Mask je hodně tekutá tekutina, konzistencí spíš jak voda, barvou je narůžovělo naoranžovělá. Nanáší se snadno, je to hned, navíc to nelepí, ani nic jiného. Maska se podle návodu má používat pro občasný peeling/AHA masku. Nebo je možné to dávat v malém množství jako AHA sérum každý den večer. Maska je na postavená na mléčné kyselině, což by mi mělo teoreticky vyhovovat, protože mléčnou mám prostě ráda.
Oskia nepoužívám jako sérum, ale výhradně jako příležitostnou masku s chemickým peelingem. Pro každodenní použití dávám zaprvé přednost BHA, a když AHA, tak to mám přece jen raději ve formě toneru, kdy za menší peníze většinou dostanu mnohem větší množství a také vyšší účinnost. Takže Oskia jsem dávala třeba dvakrát týdně jako masku. Na to pak většinou ještě nějakou jílovou nebo jinou čisticí masku, tuhle kombinaci kyselin v tekutém peelingu a jílu v čisticí masce mám už dlouho ráda a podle mě nic pleť nevyčistí lépe.
Po nanesení Oskia neštípe, není mi nepříjemná, na pleti nelepí. Účinky má bohužel hodně malé, Bravura Lactic Acid peeling podle mě udělá o dost více práce a navíc stojí jen deset liber. Zatímco tuhle super lahvičku Oskia koupíte za liber 65.
Chápu, že Oskia má ve složení více, třeba to MSM, které mám jen tak mimochodem na pleti fakt ráda a je to jeden z faktorů, proč u Oskia pořád nakupuji, i když vím, že s pravděpodobností dost velkou zase sáhnu dost draze dost vedle. V Oskia najdeme i niacinamide a arginine, což jsou moje další dvě oblíbené složky. I tak ale nemám pocit, že by to jako maska dělalo něco mimořádného. Je otázkou, jestli by každodenní používání můj názor nezměnilo, ale zase… i tady bych věděla o levnějších alternativách, jak si každý den dát AHA a niacinamide v séru.
A tak bohužel, ani s touto maskou si u mě Oskia moc nepolepšila. Jinak balení je tedy krásné. Bílá keramika, jednoduché černé písmo, funkční pipeta, se kterou se dobře manipuluje. A hezky to i vypadá v koupelně na poličce. Škoda, že je to tak drahé.
složení: Water (Aqua), Lactic Acid, Dimethyl Sulfone (MSM), Maltodextrin (stabiliser), Glycerin, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Panthenol (Provitamin B5), Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Niacinamide (Vitamin B3), Arginine, Camelia Japonica Flower Extract, Subtilisin, Lipase, Daucus Carota Sativa (Black Carrot) Juice, Propanediol (humectant), Citric Acid.
(*koupené na oskiaskincare, koupené kdysi dávno, bohužel myslím, že Oskia přestala po brexitu posílat do EU) (článek ze starého blogu, rok 2020)