Léto sice ještě daleko, ale léto se blíží. Ano opravdu jsem dala do jedné věty tato dvě klišé, kterými začíná nejeden článek o opalovacích krémech. Každopádně já používám opalovací krém a nejlépe SPF50+ a broadspectrum celoročně a konečně jsem se dostala k tomu, že jsem tyto opalovací krémy víceméně spotřebovala, a taky si myslím, že si recenzi u mě zaslouží. Moc se mi do toho nechtělo, ale když už to není, tak je třeba koukat, aby recenze byla. Takže dneska recenze na Skin Aqua Tone Up UV Essence.
Japonská kosmetika
Upřímně, o japonské kosmetice toho moc nevím. Jasně, znám Hada Labo, kdo by taky neznal ten nejlepší a cenově nejvýhodnější hyaluron na celém celičkém širém světě. Taky znám pár opalovacích krémů, pár sheet masek, jedno céčkové sérum, tím by moje praktické zkušenosti skončily. Intuitivně bych dokázala asi odlišit korejskou a japonskou kosmetiku, ale 100% bych se na to nespoléhala. Každopádně jaký je rozdíl mezi japonskou a korejskou kosmetikou? Protože ano, asijská kosmetika má různé pododdíly, například K-beauty a J-beauty.
Japonská kosmetika neboli J-beauty je podle mě u nás méně známá, K-beauty přišla asi dřív a je známější a poptávanější. Možná japonské značky až tak neexportují na západní trhy, vlastně nevím, nebudeme se v tom rýpat. Přitom ale japonská péče o pleť rozhodně není horší a myslím si, že japonská filozofie je nám možná i bližší.
J-beauty je hodně postavená na hydrataci (Hada Labo), v používaných aktivních látkách se často vyskytuje hyaluron, zelený čaj, olej z kamélie a podobně. Celková rutina by měla být jednodušší než ta korejská a zaměřená právě na hydrataci a také na uklidnění a normalizaci pokožky. Podle mě jsou například japonské sheet masky často méně ulepené, tekutější a bez aktivnějších látek, jsou takové více základní. Konzistence krémů jsou pak podle mě lehčí, ale více hydratační. Berte toto ale s hodně velkou rezervou, zas tak moc japonskou kosmetiku nazkoušenou nemám. A v posledních letech nemám nazkoušenou vlastně ani tu korejskou.
Opalovací krémy pak mají Japonci stejně rádi jako Korejci. SPF používají vysoké, často a dávají si pozor na to, aby byl krém proti UVA i proti UVB. Konzistence opalovacích krémů jsou lehké, musí se snadno nanášet i ve velkém množství, nesmí vadit a ideálně pokud i částečně hydratují. Tyto konzistence jsou podle mě sice dost často postavené na alkoholovém základě, ale nejsou dráždivé, ani nevysušují. A takové nějaké jsou i tyto Skin Aqua.
Co to je opalovací krém Tone Up
Toneupové opalovací krémy jsou hodně japonská záležitost. Tam to mají rádi. Hybrid mezi opalovacím krémem, bází a makeupem. Tone Up nejsou tónovací krémy, žádný z těch, které jsem dosud zkusila, nebyl nijak výrazně tělově zbarvený a také žádný moc nekryl. Přesto toneupové produkty sjednocují tón pleti, mají většinou lehké zbarvení do broskvova, tělova, zelena, fialova, žluta, většinou je to jemně pastelové zbarvení v bílé bázi. Něco jako tónované makeupové báze, ale s jemnější a méně intenzivní barvou. Při namazání to většinou vůbec není poznat, že si mažete něco barevného, nebo je naopak vidět jen ta bílá báze.
Po rozmazání se to ale ztratí a barevný tón krému maximálně lehce natónuje a opravdu sjednotí pleť. Je to jedna z těch věcí, které na pleti nevidíte a stejně to funguje. Také se to špatně vysvětluje, je to potřeba zažít na vlastní kůži. Prostě po namazání vypadáte lépe, není to ale makeup a není to vidět. Je to jak instantní kouzlo. Tyto opalovací krémy (a tone up nemusí být jen krémy s SPF) pleť rozjasňují, sjednocují, lehce zesvětlují a zkrásňují. To bývá napsáno v oficiálních popisech a já si to vlastně taky myslím, lépe to popsat nedokážu.
Skin Aqua toneup opalovací krémy
Skin Aqua je japonská značka, která patří do velké korporace Rohto Pharmaceuticals. Do jejího portfolia patří značky jako Obagi, Melano CC, Skin Aqua nebo Hada Labo. Je to jedna z největších japonských společností zabývající se kosmetikou a působí po celém světě. Dokonce do jejich portfolia patří polská značka Dax. Kterou možná neznáte, ale já si ji pamatuji jako levnou drogérkovou značku, která ale nabízela hodně zajímavé produkty.
Ale popojedem. Jaké jsou UV Essence opalovací krémy? Za mě jsou toto velmi dobré opalovací krémy a používala jsem je ráda. Pamatuji si, že jsem tenkrát nevěděla, kterou barvu si vybrat. A všechny zněly tak lákavě a chtěla jsem je mít všechny. A tak jsem je měla všechny. Trošku jsem to ale nedomyslela, protože tuby jsou veliké a v jedné tubě dostanete 80 g opalovacího krému. To je pro mě zásoba asi na dva až tři měsíce každodenního používání, podle toho, jak moc jsem pečlivá s množstvím. Takže tři koupené tuby, dva měsíce na každou… no strávila jsem s těmito krémy něco přes půl roku a přiznám se, že už jsem se těšila, až to bude z koupelny venku.
Na druhou stranu musím ale přiznat také to, že se mi bude stýskat. Tyto krémy jsou totiž tak krásně nekonfliktní, tak snadno se používají, nejsou na pleti cítit, jsou úplně lehké a navíc s nimi vypadám o kousek lépe. Konzistence je gelová, nanáší se úplně snadno, i když je lehce zbarvená, tak tón na pleti neuvidíte. Gel se rychle vstřebává a je na pleti příjemný. A já vím, že je to díky obsahu alkoholu, ale nijak mě to neuráží a nevadí mi to. Alkohol ostatně na pleti rychle vyprchá, rozhodně se do pokožky nevsakuje, a v produktu je jen pro to, aby byla konzistence příjemnější a lehčí. Tak to jen taková odbočka o alkoholu, protože se o tom člověk občas dočte takové věci…
Krémy se skvěle používají pod makeup, nedělají žádnou neplechu, nejsou těžké, nejsou hutné a nezatěžují pleť. Jsou skvělé ale i bez makeupu, já s nimi opravdu vypadám lépe, lehce sjednotí pleť, včetně pupínků, červených ploch nebo tmavších skvrnek. A efekt docela vydrží. Krémy jsou takové spolehlivé ranní mazání, ani o tom nevíte, hned to namažete a pak vypadáte lépe. A navíc jste chránění proti sluníčku.
Jinak ochrana je vysoká, SPF je 50+ i PA je vysoké a krémy jsou broadspectrum, navíc voděodolné. Konzistence je hodně gelová, mírně do krémova, lehká a velmi dobře se nanáší, krém nešmouhuje a poměrně rychle ho rozmažete a nanesete. Nechává dost glowy finish, který ale můžete bez problémů namakeupovat a přepudrovat. Mně se tyto krémy nosily dobře jak pod makeup, tak i bez makeupu jen samotné, kdy mi suplovaly lehce tónovací krém.
Co mi na Skin Aqua Tone Up UV Essence vadilo?
Dobře teď to bylo celé zalité růžovým západem slunce. Zas tak růžové to ale nebylo. Přece jenom tyto opalovací krémy jsem používala celého půl roku a byly okamžiky, kdy mě ty krémy štvaly. Navíc každá ta barva je jiná a na mé pleti se chovala maličko odlišně. Je ale nutno říct, že i tato negativa jsou strašně maličká, já si teď sice budu v pár odrážkách stěžovat, ale rozhodně by to pro mě nebyl důvod, proč si tyto krémy znovu nekoupit.
- V létě na mě občas ty krémy byly mírně těžké, nevím, čím to bylo, asi horkem, ale od září s nimi nemám problém. Během července a srpna jsem je ale občas na pleti cítila.
- Občas mají tyto krémy tendenci se drolit. Hlavně fialová verze, u které mi přišlo, že se pod makeupem nechovala úplně ideálně.
- Zelená verze zase nechává na pleti takový lehký jak bílý poprašek. Ono to není vidět, ale občas, když jsem si dala zelenou verzi bez makeupu a pak jsem si během dne přejela pleť, tak mi na prstech zůstal lehký bílý prášek.
- Bez makeupu můžou být tato SPF na pleti docela dewy. Chápu, že to nemusí být pro každého, mně se to víceméně líbilo, ale během léta a horka mi to taky občas přišlo až moc.
Zelená vs. fialová vs. červená
Já se tedy nedokázala rozhodnout, kterou variantu si vyberu. Tak jsem si nakonec koupila všechny tři. Tedy podle propagačních materiálů to vypadá, že jsou čtyři varianty, ale před dvěma lety, když jsem je kupovala, tak na eBay byly jen tři barvy.
- Červený Happiness Aura byl můj nejoblíbenější ze všech. Podle mě má nejlehčí texturu, fakt jen o kousek, a navíc mi barevně sedí nejvíc. Nikdy bych nečekala, že mi bude sedět tento růžovo červený podtón, jsem si myslela, že moje barva bude spíš ta fialová. Ale červený má podle mě nejhezčí obal a taky nejhezčí jméno, tak jsem si ho koupila a nakonec jsem ho měla nejraději. Opravdu viditelně mi koriguje v obličeji nedokonalosti a vypadám po něm hezčí. Pleť je rozjasněnější a sjednocenější.
- Zelený Mint byl nakonec můj nejméně oblíbený. Možná je to tím, že nemám problematickou pleť, takže jsem nepotřebovala zeleným podtónem korigovat začervenání a pupínky. Navíc mi tato konzistence dělala problémy a nechávala mi na pleti jemný bílý poprašek. Nebyl vidět, ale občas se během dne setřel a nechával na pokožce jemné čáry. Nebylo to ani vidět, jen když jsem se zkoumala v zrcadle. Znovu bych si ale zelenou nekoupila.
- Fialový Lavender mi přišel fajn. Bohužel měl nejvíce drolivou konzistenci, ani ten zelený ani ten červený se mi z pleti neodrolily, ale tento fialový občas jo. Nevím, na čem to záleželo, ale občas to nedělalo prostě s makeupem moc dobrotu. Odstínově je fialová fajn, já mám fialovou na obličeji ráda a tyto podtóny mi většinou sluší. Fialová varianta lehce sjednocuje i rozjasňuje, ale přišlo mi, že ta červená je na mně o kousek hezčí.
- Tělový Latte Beige by měl mít lehce tělovou barvu a jako takový sjednocovat asi všechny možné podtóny pleti. Já jsem ho ale nezkoušela, takže těžko říct.
Jinak japonské i korejské značky jsou pověstné tím, že hodně rády inovují složení a celkově výrobky. Je tedy možné, že verze tohoto toneupového SPF krému, kterou koupíte teď, může být trošku jiná než tyto moje verze. I tak si ale myslím, že tyto opalovací krémy rozhodně stojí za vyzkoušení. Já jsem je používala ráda a klidně bych si je koupila znovu.
(všechny tři krémy jsem koupila na eBay)
4 thoughts on “Skin Aqua: Tone Up UV Essence”