Tyhlety značky postavené na aktivních látkách se v posledních letech vyrojily hodně a ještě víc. Hned po The Ordinary tak následovala větší či menší várka dalších menších i větších značek. Mezi ty nejznámější patří docela určitě The Inkey List a pak i Good Molecules. Molekuly (tedy Good Molecules značka) jsou asi méně známé, hlavně tady u nás, jejich dostupnost tady u nás v Evropě je totiž spíš menší.
Koupíte je hlavně na Beautylish, zasílají k nám bez problémů a navíc vám zásilku zdaní a proclí už při odesílání, platíte všechno hned s objednávkou, takže tady poště už nic neplatíte. Doručení je tak průměrné, do týdne to doma nebude, ale myslím, že do tří týdnů už jo. Možná se tohle ale během covidových pandemií změnilo, já objednávala před rokem na Black Friday. Jak byly Vánoce, tak to pak došlo první lednový týden.
Kdybych měla tři zmíněné značky srovnat, tak musím říct, že Good Molecule na tom rozhodně není špatně. Od The Ordinary mám vyzkoušenou hodně velkou část sortimentu a opravdu dobrých produktů je tam minimum. Naopak velká spousta produktů mě často štvala svou konzistencí, lepily mi na pleti a používala jsem je skoro až nerada. The Inkey List ještě ozkoušený úplně nemám, pár produktů už jo, ale nějaké mám doma v zásobě a nějaké zkoušet ani nechci. U Inkey Listu mi často totiž nevyhovuje složení, které je postavené na silikonech. Stejně tak mají hodně aktivních látek v krémech, dávám přednost spíš sérovité formě.
Good Molecule mě z tohoto pohledu příjemně překvapila. Ani jeden z produktů, který jsem zkusila, mě nijak neštval svou konzistencí ani složením. Vlastně bych si klidně koupila celý sortiment a musím říct, že všechno, co jsem zatím zkusila, bylo při používání příjemné. Účinky jsou spíš nenápadné, hlavně u sér si myslím, že nic z toho nebudu potřebovat znovu. Ale séra v dnešním článku nenajdete, budou až někdy samostatně, jen co vyzkouším i to poslední, co doma ještě mám.
Dneska tak zhodnotím toner, odličovač, čisticí prášek a céčkový prášek. A vlastně spoiler alert: ani jeden z těchto produktů není vyloženě špatný a klidně bych si je pořídila domů znovu.
Niacinamide Brightening Toner – MOŽNÁ
Tohle je pro mě hodně příjemný toner, používala jsem ho opravdu ráda. Jen si tedy nejsem úplně jistá výsledky, protože až tak moc jsem jich neviděla. Pravdou ale je, že jsem zároveň používala i niacinamidové sérum, které mi hodně vyhovuje (InstaNatural) a u kterého výsledky vidím, tak možná jen jsem prostě další niacinamide nepotřebovala. Což je nejspíš pravda, protože při pravidelném používání séra i toneru mi to dráždilo pleť, takže na mě bylo nejspíš toho niacinamide až moc. Takže to asi funguje?
Postupem času jsem používala sérum ráno a tento toner pak večer a pleť byla stále stejná. Jsem prostě neviděla nějaký okamžitý pozitivní efekt, abych si řekla, ano tohle super funguje. Neviděla jsem ale ani okamžitý negativní efekt, kdy by mi pleť řekla, že chce zpátky ten InstaNatural niacinamide, že molekuly teda ne. No a InstaNaturals je pro moji pleť super, takže hádám, že i molekuly jsou super, tak nějak při tom doporučení uvažuji.
Konzistencí je to průměrně tekutý toner, není to úplně hustý gel, ale ani ne úplně tekutá voda. Docela hezky i hydratuje, rychle se vsakuje a bez problémů se vrství, ráno i večer. Kolem a celkem jsem toner používala ráda a asi snad i něco dělá. Takže jo, sice dám teď přednost zkusit jiné tonery, ale tohle bych si klidně pořídila znovu.
Instant Cleansing Balm – ROZHODNĚ
Toto by měl být prostě základní odličovač. A musím říct, že když srovnám základní odličovač od The Inkey List, The Ordinary a tento Good Molecules… tak dobré molekuly jsou nejlepší. Opravdu odličují, jsou nejpříjemnější na používání, mají podle mě nejlepší kluzkost a i se nejlépe umývají. Nehledě na to, že balení v plechové piksle je nejpříjemnější i nejhezčí na používání.
Konzistencí je toto hodně hutný a pevný balzám, nabíráním na prst se skoro až láme a fakt je jednodušší to nabírat přiloženou špachtlí, naberete tak přesnější množství a snáze, protože balzám má tendenci před prstem utíkat. Na prstu pak hmota okamžitě taje do hodně tekutého oleje, fakt super konzistence, velmi dobře se nanáší a masíruje do pleti, hned rozpouští jakýkoliv makeup. Při umývání emulzifikuje, ale já stejně raději stahuji hadříkem, jen tak, protože mi to osobně víc vyhovuje a víc se mi to líbí. Balzám odlíčí cokoliv na poprvé, nenechává mastný film.
Co by mu mohl někdo vytknout, je naprostá absence jakékoliv aromaterapie. Balzám nijak nevoní, není to nebe na pleti, je to prostě neutrální mastnota na pleti, která odličuje. Třeba jako čistá vazelína, která je ale víc vazká a není prostě tak příjemná na nanášení. Pokud máte rádi voňavé a super zážitkové odlíčení, tak tohle nebude to pravé pro vás. Ale jestli hledáte funkční a bezproblémové odlíčení, které nestojí moc, má hezké balení a svou práci si udělá, tak tady přesně toto najdete.
Pinneapple Exfoliating Powder – ANO
Tohle jde trošku za mnou. Protože tento čisticí prášek je fakt exfoliační a já si myslela, že je to jen takové povídání, jak to tyhlety prášky až tak často povídají, ale tento to myslí docela vážně. A tak mě při pravidelném každodenním používání dost dráždil a ukázal mi, co to znamená exfoliace. Takže asi tak, neměla bych mu to mít za zlé. Že je moc silný, protože jsem to nečekala.
Takže popořádku. Prášek je zrníčkový, a než se zrníčka rozpustí, tak jsou na pleti docela cítit. Prášek se ostatně rozpouští spíš v průměru pomaleji, určitě jsou čisticí prášky, které se rozpustí rychleji a napění víc. Tohle pění spíš maličko, taky podprůměrně, ale začínám být těmi šetrnými čističi tak vycepovaná, že mě to už ani nezarazilo, došlo mi to, až teď, jak vám to píšu. Prášek se ovšem snadno umývá a nenechává žádný povlak. Za mě je tohle jeden z nejpříjemnějších čisticích prášků, co jsem kdy zkusila.
Kdyby tam nebyla ta exfoliace, prášek bych s radostí používala každý den. Tahle bohužel už třetí den jsem měla podrážděnou pleť a efektivně můžu toto používat třeba jen dvakrát týdně, jinak to mé pleti nedělá až tak dobře. Momentálně mám prášek nastěhovaný u vany a používám ho třeba jednou za týden, v létě tak jednou za dva týdny, když si chci dopřát bleskovou exfoliační masku. A jako takový si myslím, že funguje naprosto skvěle.
Vitamin C Booster Powder – ZÁLEŽÍ
U těchto pudrů hodně záleží, co od nich čekáte. Za prvé bych je asi spíš nepoužívala pravidelně na pleť, to se mi neosvědčilo, většinou to přeženu a podráždím si pleť. A za druhé existuje tolik céčkových sér, která můžete vyzkoušet, tak proč si kazit péči každodenním mícháním něčeho, co mi může ublížit. A za třetí si myslím, že neexistuje lepší varianta při péči o pokožku na celém těle. Takže prášky přidávám do tělových krémů a maximálně mi to takto vyhovuje.
Při míchání prášku s tělovým krémem je pak hodně důležité to, aby se prášek v krému rychle rozpustil. Jako poslouchejte, můžete si koupit velkou pixlu céčkového prášku v dm, dostanete několikanásobně větší balení za stovku a není třeba kupovat jemně mletý prášek od The Ordinary nebo tento od Good Molecules. Ale… bohužel se ten prášek plně nerozpustí ani při pár minutovém míchání a budete muset počkat třeba půl hodiny nebo se mazat krémem, ve kterém zůstanou zrnka prášku. A nebo si připlatíte a koupíte si tuto malou pixličku jemně mletého prášku. V krému se okamžitě rozpouští, nebo alespoň není při mazání vůbec cítit, nedrolí se z vás a můžete se mazat hned po smíchání.
Takže záleží na vás, co a jak si chcete na tělo mazat. Já mám doma většinou oboje, používám jak ten prášek z dm, tak i tento jemně mletý, měla jsem Ordinary, teď mám Good Molecules. Používám je, jak se mi chce, občas mi nevadí si namíchat krém a nechat přes noc rozpustit. Jindy si míchám várku a chci to použít hned bez škrábání a čekání. Každopádně za tyhle prášky si oproti tomu obyč z dm připlatíte, ale podle mě se to připlacení vyplatí.
Good Molecules: ANO, nebo NE
Kdybych měla molekuly zhodnotit, tak musím říct, že mě příjemně překvapily. Ani jeden produkt, co jsem zatím zkusila, mě nijak neštval, má to fakt hezké a funkční balení, konzistence jsou použitelné. Výsledky asi nejsou úplně zázračné, ale vzhledem k tomu, že v péči o pleť vždycky nahrazuji jeden produkt s daným aktivem za jiným produkt s tím samým aktivem… tak asi nejde v tomto případě čekat zázrak nikdy, maximálně tak v jednom případě ze sta. Spíš si u výměny všimnu zhoršení, protože ten nový produkt prostě nic nedělá.
Molekuly se každopádně vyrovnaly mojí běžné péči a klidně bych si tyhle produkty koupila znovu. Že nekoupím, je dáno spíše tím, že zkusím něco nového a blýskavého, rozhodně to není tím, že by Good Molecules produkty neodváděly svou práci.
(*koupené na beautylish.com)
(článek ze starého blogu, 2020)
5 thoughts on “Good Molecules: ANO, nebo NE?”